PEDİATRİK REHABİLİTASYON

PEDİATRİK REHABİLİTASYON

PEDİATRİK REHABİLİTASYON
Pediatrik rehabilitasyon, 0-18 yaş arası çocukların doğuştan gelen ve çocuklukta başlayan engellerden kurtulmasına veya bunlara uyum sağlamasına yardımcı olmaya odaklanan  bir uzmanlık alanıdır. Pediatrik rehabilitasyon, pediatrik mesleki terapi, pediatrik konuşma terapisi ve çocukların fizik tedavisini içerir.

Penn Highlands uzman rehabilitasyon ekipleri üç tür pediatrik rehabilitasyon sunar: pediatrik mesleki terapi, pediatrik konuşma terapisi ve çocukların fizik tedavisi. Bir çocuk, durumuna bağlı olarak yalnızca bir tür terapiye veya birden fazla türe ihtiyaç duyabilir.
Pediatrik konuşma terapisi, kekemelik, düşük ses seviyesi, zayıf artikülasyon, sınırlı kelime bilgisi ve dikkatsizlik dahil olmak üzere çocuklarda sözlü iletişim sorunlarının tüm yönlerini ele alır. Ayrıca yeme veya yutma sorunu olan çocuklara da yardımcı olur.
Çocukların fizik tedavisi, bir yaralanma veya rahatsızlıktan kaynaklanan hareket bozukluğu olan çocukların evde, okulda ve toplumdaki etkinliklere katılmak için gereken gücü ve koordinasyonu geliştirmelerine yardımcı olur.
Pek çok çocuk pediatrik mesleki terapi, konuşma terapisi veya fizik tedaviden yararlanabilir. Konjenital koşullardan, yaralanmalardan veya çocuklukta başlayan hastalıklardan kaynaklanan engelli teşhisi konan çocuklar, bir fizik tedavi uzmanı veya fizyoterapist tarafından değerlendirilmelidir. Pediatrik rehabilitasyon ne kadar erken başlarsa sonuçlar o kadar iyi olur.

Pediatrik rehabilitasyonun en yaygın olarak yardımcı olduğu koşullardan bazıları şunlardır:

Pediatrik rehabilitasyonun en yaygın olarak yardımcı olduğu koşullardan bazıları şunlardır:

Randevu Alın